Rezultatet e Provimit Pranues 2018


Nxënësit të cilët kanë fituar bursë duhet të regjistrohen më së largu deri më 26 Maj 2018.
Nxënësit emrat e të cilëve janë shënuar në këtë listë kanë fituar të drejtën e regjistrimit në shkollën tonë.
Aplikimi për regjistrim duhet të bëhet sa më parë, meqenëse numri i nxënësve që do të pranohen është i kufizuar.

Ju falënderojmë për interesimin që keni treguar.

Lista e plotë

Hollësi

Chemistry & English Competitions 2017 – Final Results


Chemistry 8

#
Student
Shkolla
Burs (%)
1
LERIDA ELEZAJ Hasan Prishtina – Prishtinë
100
2
VIOL GUDA Selami Hallaqi – Gjilan
100
3
DAFINA JASHARI Sadullah Brestovci – Gjilan
100
4
ARDONA GJYREVCI Vëllezërit Frashëri – Fushë Kosovë
75
5
SARA GORANI Hasan Prishtina – Prishtinë
75
6
ART GJULI Edmond Hoxha – Junik
75
7
LAURA DRAGUSHA Hasan Prishtina – Prishtinë
75
8
ORA OSMANI Hasan Prishtina – Prishtinë
50
9
FLORENTINA SALIHU Musa Zajmi – Gjilan
50
9
LEDION HOTI Hasan Prishtina – Prishtinë
50
11
DREN ZABELI Dardania – Prishtinë
50
12
ART GASHI Lekë Dukagjini – Prizren
25
13
EDONA MULAJ Mehmet Shoshi – Pejë
25
14
ENES GERVALLA Zenel Hajdini – Podujevë
25
15
ENIS NALLI Bajram Curri – Rahovec
25
15
LINDA SYLEJMANI Shefki Kuleta – Podujevë
25

Chemistry 9

#
Student
Shkolla
Burs (%)
1
LEONITA RAKA Emin Duraku – Kaçanik
100
1
MALSOR ABDYLI Nazim Hikmet – Gjilan
100
3
MENDAR THACI Zenel Hajdini – Prizren
100
4
BIANT SHKOLOLLI Faik Konica – Prishtinë
75
5
URAN DAKU Sadullah Brestovci – Gjilan
75
6
EDON RAMADANI Nazmi Hoxha – Gjilan
75
7
ARDITA BUJUPAJ Bajram Curri – Istog
75
8
ERA KABASHI Martin Camaj – Istog
50
9
KRESHNIK DACI 7 Shtatori – Pejë
50
10
SHPETIM SAHITI AbedinRexha-Sandokani – Skënderaj
50
11
HEKURAN KOKOLLI Emin Duraku – Prishtinë
50
12
JETON SLLAMNIKU Bajram Curri – Fushë Kosovë
25
13
ELTON AVDIU Tefik Çanga – Ferizaj
25
14
BLERDI KASTRATI Yll Morina – Gjakovë
25
15
LEART SHABANI Nazmi Hoxha – Gjilan
25

English 8

#
Student
Shkolla
Burs (%)
1
EDI TAHIRI Bedri Gjinaj – Mitrovicë
100
2
LISA BEQA Ismail Qemali – Prishtinë
100
3
RITA DEVOLLI Lidhja e Prizrenit – Pejë
75
4
LORITA MEHMETI Aziz Sylejmani – Mitrovicë
75
4
MIRA ASLLANI Gjon Serreçi – Ferizaj
75
4
RREZON BEQIRI Gjon Serreçi – Ferizaj
75
7
IDRIZ PELAJ Pavaresia – Prishtinë
50
8
ADEA KRASNIQI Model – Prishtinë
25
8
ADEM MOLLIQAJ Lidhja e Prizrenit – Deçan
25
8
ERIN LOKAJ Hasan Prishtina – Prishtinë
25
8
VALDRIN BAJRAKTARI SHMU – 1 – Vushtrri
25

English 9

#
Student
Shkolla
Burs (%)
1
ERA HYSENI Lidhja e Prizrenit – Pejë
100
2
MELOS GLLAREVA Ahmet  Delija – Skënderaj
100
3
KAINA MEHMETI Selami Hallaqi – Gjilan
75
3
OLT KONDIROLLI Faik Konica – Prishtinë
75
5
ELTON FERATI Emin Duraku – Shtime
50
6
FINESA KUMNOVA Aziz Sylejmani – Mitrovicë
50
7
ELISA BRUCI Iliria – Prishtinë
50
7
ELIZA SHABIU Skenderbeu – Gjilan
50
9
OMAR ROBELLI Abaz Ajeti – Gjilan
25
9
BREROR REXHA Faik Konica – Prishtinë
25
9
DIOR LLUNJI Dardania – Prishtinë
25

Rezultatet e Garës në Lëndën e Kimisë 2017


Chemistry Competition 2017 – Questions – 8 grades

Chemistry Competition 2017 – Questions – 9 grades

Finalistët e kl.8-të

#
Student School
Net
1
SARA GORANI Hasan Prishtina
41.5
2
LERIDA ELEZAJ Hasan Prishtina
40
3
DAFINA JASHARI Sadullah Brestovci
39
4
ART GASHI Lekë Dukagjini
37.75
5
ART GJULI Edmond Hoxha
37.25
6
VESA VISHAJ Iliria
36.5
7
REDON KACIU Zenel Hajdini
35.5
8
DREN ZABELI Dardania
35.25
9
ORA OSMANI Hasan Prishtina
35
10
DENIS BAJRAMAJ Drita
34.25
10
VIOL GUDA Selami Hallaqi
34.25
12
ARIANIT ADEMI Enver Maloku
34
12
EDONA MULAJ Mehmet Shoshi
34
12
ENES GERVALLA Zenel Hajdini
34
15
LAURA DRAGUSHA Hasan Prishtina
33.75
16
ARTINE PIRA Halil Alidema
33.5
16
ERDI SPAHIU Lekë Dukagjini
33.5
18
ZANA MURSELI Gjon Serreçi
33
19
RINOR REXHAJ Ahmet Hoxha
32.75
20
ARMEND VLAHEN Ibrahim Fehmiu
32.5
21
ADRIAN MEHAJ Azem Bejta
32.25
21
ANESA SMAJLI Iliria
32.25
21
FLORENTINA SALIHU Musa Zajmi
32.25
24
LEDION HOTI Hasan Prishtina
32
25
ENIS NALLI Bajram Curri
31.5
25
ERZA KRASNIQI Zenel Hajdini
31.5
27
ORGESA AVDIU Selami Hallaqi
31.25
28
FATBARDHA EMINI Afrimi e Fahriu
31
29
ARNISA ISTOGU Rasim Kiçina
30.75
29
ELTINA HASI Rasim Kiçina
30.75
29
LIBERTA SPAHIJA Zekerija Rexha
30.75
29
LINDA SYLEJMANI Shefki Kuleta
30.75
29
PLARENTA SHULETA Emin Duraku
30.75
29
VIGAN ADEMI Musa Zajmi
30.75
35
ARDIT GJINOVCI Elena Gjika
30.5
35
ARDONA GJYREVCI Vëllezërit Frashëri
30.5
35
EDI KURTESHI Thimi Mitko
30.5
35
ERBLIND MUSLIU AbedinRexha-Sandokani
30.5
39
LEMISA SELIMI Lekë Dukagjini
30.25
40
ADEA GERGURI Martin Camaj
30

Finalists of 9th grades

#
Student School
Net
1
BIANT SHKOLOLLI Faik Konica
41.5
2
EDON RAMADANI Nazmi Hoxha
40.5
2
URAN DAKU Sadullah Brestovci
40.5
4
LEONITA RAKA Emin Duraku
40.25
5
ART HAJDARI Abaz Ajeti
39.25
6
BLERT SHABANI Skenderbeu
39
7
MALSOR ABDYLI Nazim Hikmet
38.5
8
MENDAR THACI Zenel Hajdini
37.75
9
ARDITA BUJUPAJ Bajram Curri
37.5
9
FLORIAN SHABANI Skenderbeu
37.5
9
SHPETIM SAHITI AbedinRexha-Sandokani
37.5
12
DIELLZA RACI Vezir Jashari
37.25
12
KRESHNIK DACI 7 Shtatori
37.25
14
BLEDI HOXHA Abaz Ajeti
37
15
ERION SHABANAJ Faik Konica
36.75
16
HEKURAN KOKOLLI Emin Duraku
36.5
17
DRILON ABEDINI Besim Rexhepi
35.75
17
ERA KABASHI Martin Camaj
35.75
19
BREROR REXHA Faik Konica
35.5
19
VULLNET GERVALLA Zenel Hajdini
35.5
21
DION HAMITI Naim Frashëri
35
21
LEART SHABANI Nazmi Hoxha
35
23
SHQIPONJE DANI AbedinRexha-Sandokani
34.5
24
ELION KADRIU Rilindja
34.25
25
ALBULENA BAFTIJA VëllezëritFrashëri
34
25
BLERDI KASTRATI Yll Morina
34
27
XHENETA LIPOVICA Musa Zajmi
33
28
AGNESA SELMANI Pavaresia
32.5
28
ALBA MUSHICA Abaz Ajeti
32.5
28
DONAT KURSHUMLIJA Yll Morina
32.5
28
LISA TAHIRI Iliria
32.5
32
ALDIN MAXHUNI Rilindja
32.25
32
JETON SLLAMNIKU Bajram Curri
32.25
34
ELONITA KRASNIQI Sami Frashër
31.5
35
ELTON AVDIU Tefik Çanga
31.25
36
ANJESA KOVAQI Lekë Dukagjini
30.75
36
JONITA BASHA Xhavit Ahmeti
30.75
38
VERONA MISINI Jeta e Re
30
39
ARNIS HOXHA Dëshmorët e Kombit
29.25
39
SYARD DAUTI Dituria
29.25

Details

Rezultati i Garës së Gjuhës Angleze 2017


English Competition 2017 – Questions – 8 grades

English Competition 2017 – Questions – 9 grades

Finalists of 8th grades

#
Student School
Net
1
EDI TAHIRI Bedri Gjinaj
73.75
2
NDERIM BAJRAKTARI SHMU – 2
72.5
3
IDRIZ PELAJ Pavaresia
71.5
4
ARMEND VLAHEN Ibrahim Fehmiu
71.25
4
RITA DEVOLLI Lidhja e Prizrenit
71.25
6
LAURA LUBOVCI Ismail Luma
68.75
7
LISA BEQA Ismail Qemali
67.75
8
ALMA BEQIRI Nushi dhe Tefiku
65.75
9
RREZON BEQIRI Gjon Serreçi
65.5
9
ERIN LOKAJ Hasan Prishtina
65.5
9
ANITA FAZLIJA Gjergj Fishta
65.5
12
ERZA SHALA Pjeter Budi
65.25
13
ADMIR HOXHA Abdyl Frasheri
65
13
ADEM MOLLIQAJ Lidhja e Prizrenit
65
13
ART QIBUKQIU Pavaresia
65
16
DION MEHMETI Naim Frashëri
63.75
16
OREST SELIMI ISP Marigona
63.75
16
FATIME SADIKU Vëllezërit Frashëri
63.75
16
ALMA VRANESHI Bedri Gjinaj
63.75
20
VALDRIN BAJRAKTARI SHMU – 1
63.25
21
ENKELA RETKOCERI Hasan Prishtina
62.5
21
QENDRESA ZEQIRI Nazmi Hoxha
62.5
23
MIRA ASLLANI Gjon Serreçi
62.25
24
SHKODRAN BIQKAJ Skënderbeu
61.5
24
TINA BERISHA Abdullah Shabani
61.5
26
ETRIT HASOLLI Zejnel Salihu
61.25
26
DARIS DRAGUSHA Andon Z Çajupi
61.25
26
LORITA MEHMETI Aziz Sylejmani
61.25
29
RREZON KOSHI Mazllum Këpuska
61
30
RILIND OSMANI Bahri Kuqi
60.75
30
FATJONA HALITI Dëshmorët e Kombit
60.75
30
ADEA KRASNIQI Model
60.75
33
LEDOR RETKOCERI Naim Frashëri
60.25
33
BRINETA UKA Abdullah Shabani
60.25
33
JONIDA OLLURI Vëllezërit Frashëri
60.25
36
ELMA LENJANI Musa Zajmi
60
36
ERIS VELIU Mihal Grameno
60
36
END KRASNIQI Teuta
60
36
ARBEN MUJI Mustafa Bakiu
60
40
MOREA PULA Hasan Prishtina
59.25

Finalists of 9th grades

#
Student School
Net
1
ELIZA SHABIU Skenderbeu
76.25
1
ERA HYSENI Lidhja e Prizrenit
76.25
3
KAINA MEHMETI Selami Hallaqi
74.25
4
VLERA HASI Yll Morina
73.75
5
BREROR REXHA Faik Konica
72.5
5
DIOR LLUNJI Dardania
72.5
5
MELOS GLLAREVA Ahmet Delija
72.5
8
VERA BUNJAKU Rexhep Elmazi
72.25
9
HANA UKA Meto Bajraktari
71.75
10
DIELLZA RACI Vezir Jashari
71.25
10
NUREDIN NUREDINI Selami Hallaqi
71.25
10
OLT KONDIROLLI Faik Konica
71.25
10
OMAR ROBELLI Abaz Ajeti
71.25
10
RITA KUCI Dardania
71.25
15
HANA KAJA Meto Bajraktari
70
15
JETE KADRIU Thimi Mitko
70
17
RIGA MAKSUTI Selami Hallaqi
69
18
ALBAN KAFEXHIU Isa Boletini
68.75
18
EDI BYTYQI Lekë Dukagjini
68.75
18
ELSA ZENUNI Dardania
68.75
18
KLEDIA MEHMETI Thimi Mitko
68.75
18
LORENA BAHTIRI Dy Dëshmoret
68.75
23
FINESA KUMNOVA Aziz Sylejmani
68.5
24
ADONIS TAHIRI Emin Duraku
67.5
24
ELTON FERATI Emin Duraku
67.5
24
RAMADAN QATANI Sadri Duhla
67.5
24
VIGAN BEKA e Gjelber
67.5
28
ENIS RASHLANIN Model
66.5
29
BUTRINT RECICA Vëllezërit Frashëri
66.25
29
DITURI KODRA Emin Duraku
66.25
29
ELISA BRUCI Iliria
66.25
29
ERION MORINA Rexhep Mala
66.25
29
NITA SPAHIJA Ismail Qemali
66.25
34
AMIR HOXHA Emin Duraku
65.5
34
ERA DUSHI Mazllum Këpuska
65.5
34
TRINGA GRUDA Naim Frashëri
65.5
37
GERTA SALIHU Vëllezërit Frashëri
65.25
38
BLERINA MALIQI SHMU – 2
65
38
EDI ASLLANI Abaz Ajeti
65
38
KALTRINA MUSTAFA Fehmi Rama
65
38
LINART MUJA Mihal Grameno
65
38
LINDRIT BERISHA Model
65
38
LIONA VORFI Yll Morina
65
38
RRON SHERIFI Iliria
65
38
SARA TAHIRI Iliria
65
38
YLL AZEMI Besim Rexhepi
65

Details

Rezultatet e Provimit Pranues 2017


Nxënësit të cilët kanë fituar bursë duhet të regjistrohen më së largu deri më 21 Maj 2017.
Nxënësit emrat e të cilëve janë shënuar në këtë listë kanë fituar të drejtën e regjistrimit në shkollën tonë.
Aplikimi për regjistrim duhet të bëhet sa më parë, meqenëse numri i nxënësve që do të pranohen është i kufizuar.

Ju falënderojmë për interesimin që keni treguar.

Lista e plotë

Hollësi